Publiczne Przedszkole "Pan Samochodzik" w Krakowie

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU

"Łąka dla mamy i taty"- zakończenie tego roku było pełne emocji, była radość, ale też łzy.Dziękujemy wszystkim za to,że byliście i było tak normalnie!Udowodniliście,że Publiczne Przedszkole Pan Samochodzik jest prawdziwym domowym przedszkolem.

DZIEŃ KOBIET

"Dzień Kobiet" u nas na wesoło i bardzo modnie...były same gwiazdy!!!Przedszkolaki przebrani za swoich rodziców przeszli po czerwonym dywanie.

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

"Światowy Dzień książki " w naszym przedszkolu. Kochamy książki i dzieci również.Pobudzają wyobraźnię i uczą rozumienia oraz czynią nas mądrzejszymi, a co najważniejsze rozwijają umiejętność myślenia.

Dzień dinozaura

W naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany przez dzieci Dzień Dinozaura! Tego dnia nasze przedszkolaki zamieniły się w tyranozaurów, stęgozaurów, pterodaktylów i innych jaszczurów. Znakomicie poradzili sobie z pokonaniem toru przeszkód i ścieżki sensorycznej wykonanej z różnych faktur. Brawo dla nich.

Dzień Kota 2021

17 luty to Światowy Dzień Kota, my w przedszkolu uczciliśmy go troszkę inaczej niż zwykle, było wesoło i bardzo kolorowo!!!

Teatr wśród nas

W naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z Teatru Blaszany Bębenek. Wystąpili dla nas ze spektaklem p.t. „Akademia Pana Kleksa”. Bardzo dziękujemy za świetną zabawę.

DZIEŃ BAŁWANKA

Obchodziliśmy w naszym przedszkolu nietypowy dzień, bo swoje święto miał bałwanek.Odwiedził nas w tym dniu i sprawił naszym przedszkolakom mnóstwo radości

ZIMOWE SZALEŃSTWO!!!

Hu! hu! ha! Nasza zima zła! Szczypie w nosy, szczypie w uszy, mroźnym śniegiem w oczy prószy, wichrem w polu gna! Nasza zima zła! Nasza zima zła!

Przedszkolny konkurs kolęd ?Wśród nocnej ciszy?

Nasze przedszkolaki licznie wzięły udział w konkursie, pięknie zaśpiewały swoje ulubione kolędy. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gratulujemy.Zorganizowaliśmy również przedszkolną wigilię. Dzieci pomagały przy nakrywaniu do wspólnej wieczerzy oraz zapoznały się z manierami obowiązującymi podczas tak szczególnego posiłku.

Odwiedziny Świętego Mikołaja

Tyle na niego czekaliśmy, przyszedł do nas i przyniósł nam wspaniałe prezenty.Podziękowaliśmy gościowi pięknie, zaśpiewaliśmy piosenkę, powiedzieliśmy wierszyki i również wręczyliśmy Mikołajowi słodki upominek.

Andrzejkowe wróżby

Tradycja andrzejkowych wróżb dotarła również do naszego przedszkola. Było lanie wosku, przepowiadanie przyszłości oraz dużo zabawy i radośc

Dzień kredki

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,

Kolorowe kredki bardzo lubią mnie.

Kolorowe kredki kiedy je poproszę,

Namalują wszystko to co chcę!!!

Polska wieś

Przedszkolaki przeniosły się na chwilkę na polską wieś. Odwiedziła nas krowa, bardzo zmęczona, brudna i głodna oraz kura która straciła piórka. Na koniec były wypieki chleba i bułeczek.

Warsztaty plastyczne w Klubie Jedność

Nasze przedszkolaki pod okiem Pań prowadzących warsztaty wykonali kolorowe sówki, ale również brali udział w zabawach tanecznych. Mogliśmy też zwiedzić nowo wyremontowany obiekt. Bardzo dziękujemy Pani kierownik oraz pozostałym osobom za wspaniałe przyjęcie nas oraz wspólną zabawę i upomink

?Dzień Poczty i Listonosza?

Jeszcze kilkanaście lat temu wszyscy wyczekiwali wizyty listonosza, przynosił on listy od bliskich osób i nie tylko. W nowej rzeczywistości-internetowej i komórkowej, jego rola utraciła ważność. Tego dnia chcieliśmy przybliżyć dzieciom jak zawód listonosza i działalność Poczty funkcjonuje dnia codziennego.

Dzień Ptaków

Gościliśmy dziś dwie wyjątkowe papuszki naszej Pani Ani: Pysię i Bibi. Bardzo im się w naszym przedszkolu spodobało, pozwoliły się pogłaskać i pokarmić. Były bardzo towarzyskie i zaprzyjaźniły się z nami. Na pamiątkę tej wizyty wykonaliśmy ich portery????.

Z KULTURĄ MI DO TWARZY

Nasze przedszkole w roku szkolnym 2020/2021 bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym:
„Z KULTURĄ MI DO TWARZY”.
Zrealizowaliśmy Moduł III- Kocham,lubię,szanuję. Temat modułu: „Kodeks dobrego zachowania”

Dzień Chłopaka

Jakbyśmy mogli zapomnieć o naszych cudownych chłopcach!!! Dziewczynki odbarowały ich upominkami i mocnymi uściskami????????????. Dziękujemy naszym mamusiom za pyszne babeczk